DSC00023-1

Muzeum w Dobrowie

Macie ochotę na podróż do przeszłości? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy nową atrakcję lokalną. Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego działa w naszej miejscowości od września 2019 roku.

Co tam znajdziecie? Przede wszystkim przedmioty, które używano w domach Waszych mam i babć. To przy ich udziale powstawały najlepsze pierogi, pyszne zupy oraz rosół jaki pamiętacie z dzieciństwa.  

Muzeum powołane przez nasze Stowarzyszenie mieści się w Dobrowie pod nr. 46. Klimatyczna przestrzeń zapewni Wam powrót do miłych wspomnień, a młodszym pokoleniom praktyczną naukę historii.

Znajdziecie tutaj m.in. tamborek do  haftowania, grzybek do cerowania, kijankę, tarę, pralkę Franie, wannę, magiel ręczny drewniany oraz narzędzia używane tradycyjnie przez mężczyzn jak np. lutownica nieelektryczna,  działająca na zasadzie podobnej do żelazka z duszą.

Dowiecie się również do czego służyły w domach te przedmioty, poznacie ich historię oraz wiele opowieści z nimi związanymi. 

W muzeum znajdują się również obraz Matki Boskiej Częstochowskiej i ponad stuletnie meble. Zobaczycie tutaj również nasze lokalne stroje ludowe.

Serdecznie polecamy!

Tags: No tags
0

Comments are closed.