DSC02490

Sadzimy drzewa – akcja w Dobrowie!

Jednym z celów funkcjonowania naszej organizacji jest ochrona środowiska. My postanowiliśmy ją realizować razem z Wami –mieszkańcami Dobrowa.

Okazją do takich działań była realizowana w kwietniu 2017 roku akcja sadzenia drzew liściastych.

Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy dzieci i dorosłych.

Dzień sadzenia drzew (8 kwietnia 2017 roku) był poprzedzony przygotowaniami oraz promocją wydarzenia.

Rozpoczęliśmy od akcji promocyjnej – rozdawaliśmy ulotki i dzieliliśmy się z mieszkańcami informacjami o wydarzeniu. Informacje rozpowszechnialiśmy w szkołach, podczas lokalnych spotkań oraz wśród członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia. Bardzo nam zależało aby w akcji wzięły udział dzieci i młodzież. To przecież oni w przyszłości będą cieszyć się widokiem pięknych drzew i korzystać z ich uroku.

Nasza akcja zaangażowała do działania również lokalne instytucje. Gmina Kościelec wspierała nas podczas akcji, pomagając nam w nawiązaniu relacji z Nadleśnictwem Koło. To właśnie kolski oddział przekazał na potrzeby naszej akcji sadzonki lipy i wiązu. 

Przed przystąpieniem do sadzenia, członkowie i członkinie naszego Stowarzyszenia wraz z mieszkańcami wykonali odwierty pod sadzonki.

8 kwietnia 2017 roku o godzinie 10:00 rozpoczęliśmy naszą akcję!

Zjawiły się całe rodziny, dzieci i młodzież z lokalnych szkół.

Wsadzone przez nas  drzewa będą szczególnie ważne dla przyszłych pokoleń ponieważ oznaczymy je poprzez nadanie im imion. Każde drzewo, które wyrośnie w przyszłości będzie miało swojego „patrona” pośród dzieci, które z nami je sadziły.

Grupa ludzi, w tym głównie dzieci i młodzież.

W akcji brało udział około 80 osób, drzew posadzono 150. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie drzewa przetrwają. Ważne jednak by je pielęgnować i dbać o nie – to przecież dobra inwestycja na przyszłość.

Na zakończenie akcji zorganizowaliśmy ognisko, któremu towarzyszyło pieczenie kiełbasek.

Posadzone drzewa, w przyszłości utworzą piękną aleję do kościółka błogosławionego Bogumiła.

Na koniec kilka ciekawostek:

Źródło informacji: focus.pl
Źródło informacji: focus.pl

Comments are closed.